Kosova

Prishtinė: Mbahet Konferenca Ndėrkombėtare e Grave

Bota Sot | 04.10.2012 09:12
Prishtinë: Mbahet Konferenca Ndërkombëtare e Grave

Nė Prishtinė sot fillon Konferenca e Parė Ndėrkombėtare e Femrave, nė tė cilėn pritet tė marrin pjesė pėrfaqėsuesit e afro 100 vendeve.

Nė kėtė samit do tė marrė pjesė edhe Melanee Verveer, ambasadore amerikane pėr ēėshtje globale tė femrave, dhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright.

Departamenti amerikan i shtetit ka paralajmėruar se Ambasadorja Verveer, nė Samitin Ndėrkombėtar tė Gruas, do tė flasė nė temėn: “Partneriteti pėr ndryshim - fuqizimi i gruas”.

Samiti organizohet nga presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga.

Ky samit, i pari i kėtij lloji nė Ballkan, do tė adresojė ēėshtje tė zhvillimit tė gruas, pjesėmarrjes politike dhe statusit social tė saj.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova