Kosova

PDK kundėrshton dorėheqjen e Jahjagės

Bota Sot | 04.10.2012 09:06
PDK kundërshton dorëheqjen e Jahjagës

Oferta e liderit tė LDK’sė, Isa Mustafa bėrė Atifete Jahjagės qė tė largohet nga Presidenca hidhet poshtė nga partia mė e madhe nė pushtet.
Mustafa ka thėnė se Shefja e Shtetit duhet tė ofrojė dorėheqje dhe tė mundėsojė tranzicionin deri nė zgjedhjet e drejtpėrdrejta presidenciale.
Por kjo ide ėshtė hedhur poshtė nga Partia Demokratike e Kosovės.
Nėnkryetari i PDK’sė, Hajredin Kuēi ka thėnė se ideja e kreut tė LDK’sė duhet tė ketė bazė juridike dhe politike.

Komentet

Komente (7) | Kthehu

parlamenti eka voten e popullit e atifetja voten e parlamentit vetem perpara se ne shqiptaret e kosoves sjemi msu me pas kryetar me flok e pona pengon shum se femra mena udhheq sban kurqysh kukeni me thirr oi zoti i shpis e menau lajmru hoooj sbah per pau kull e meuna lajmru o hoooja

fazi @ 05/10/2012 12:38

ATIFETE,mos u kape per karrike shume, pasi nuk e meriton,ke dale nga zarfi i dellit dhe nuk ke legjitimitet nga populli.....kur fiton ne zgjedhje ateher ke perkrhjen time dhe shum te tjereve.Veprimi juaj eshte stil komunizimi...dhe prerje ne bes te marrveshjes tri paleshe...

SHPETIM @ 04/10/2012 19:39

me vota te vjedhura e muren shtetin me trathti u ba presidente qka po doni ma zi ec e lujani kamen nmujshi tash qysh me dhan dorheqje moni bre lene qaty ...

bora @ 04/10/2012 13:03

Kjo qe volke fjal te thata kinse do ti shpall luft kriminalitetit per mendimin tim kjo esht kriminelja me e madhe per deri sa e mbeshtet qeverinThaqi,lene det ik le te shkoj ku te don vetem ta leshon at karrig te presidentit ne menyr qe aty te ulet ai qe zgjidhet nga vet populli.

Halit Gashi Mynih @ 04/10/2012 12:52

Atifete shko,sa me pare aqe me mire.

Melo @ 04/10/2012 12:20

Eh ky minuki i Thaēit sa i pa bese o burre. Te dy TRADHTARE te rraste kishin qene. KLM.

Fati (Vjene) @ 04/10/2012 12:16

Presidentja nuk ėshtė e zgjedhur nga populli dhe duhet tė shkojė pėr ti dhanė mundėsi proceseve demokratike. Por po del se presidentja ėshtė pjesė e krimit tė organizuar tė qeveris Thaqi.

ken30... @ 04/10/2012 10:16