Kosova

Tė huajt: Ata qė luftuan duhet ta nėnshkruajnė kapitullimin e Kosovės

Bota Sot | 17.09.2012 19:37
Të huajt: Ata që luftuan duhet ta nënshkruajnë kapitullimin e Kosovës

Banditėt e ditėve moderne apo mė mirė tė themi plaēkitėsit “Apaēi” po i ofrohen njėri - tjetrit. Qė nga pas lufta kanė vjedhur e plaēkitur hiq pa ndalė, herė tė parėt e herė tė dytėt, por me njė fjalė janė tė njėjtė, dallojnė vetėm pėr nga forma e plaēkitjes. AAK mė herėt e bėnte plaēkėn thjesht duke u zėnė me “pelė pėr dore”, sepse kėta e kishin pėrvojėn e “Malėsorėve”, nuk gėnjenin, por tregonin hapur, ndėrsa dhelparakėt e PDK-sė kanė vjedhur deri nė asht shtetin e Kosovės, por e kanė bėrė pak nė mėnyrė mė profesionale, sepse u mėsuan deri sa erdhėn nė pushtet pėr ti fshehur gjurmėt. E tash do tė jetė mė sė keqi se do tė bėhen bashkė dy palė hajna, tė cilėt sė bashku do ta kenė triumfin mbi Kosovėn, do ta hanė edhe ashtin sepse nuk ka mbetur asgjė mė shumė e krejt nė fund do tė hanė kokėn e vet. E fillova kėshtu shkrimin pėr thirrjet e vazhdueshme qė bėhen pėr koalicionin e radhės apo koalicionin e turpit nė mes dy partive PDK-AAK.

(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė martėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsitė e abonimit janė nė Zvicėr e Gjermani.

Komentet

Komente (72) | Kthehu

Kur u kan zavali kta i kan dal shkaut perpara, e tash dojn mi shit Kosoven??. Nese kta po e shitkan Kosoven ,qka kishin ba ata qe kur jen vra Haradinajt ata kan pi birra bashk me grat e fmijet me Milloradat!!!. Mjer ai qe ka luftu e u vra apo u mbet sakat per ket popull.

Xhevdet Regja @ 18/09/2012 09:30

Faktori nderkombetar i ka kerku me qiri keta " heronj te kombit " derisa i gjet neper shtepia te azilit ne Zvicerr , pastaj i organizoi dhe instaloi ne qeveri qe 13 -14 vjet per me bo pazare sa ma lehte , se perndryshe ne e kishim zgjedh qeverine nga familjet patriotike dhe ne zo si Boletinet , H Zeka , dhe H Prishtines etj qe nuk e kishin shit asnji milimeter te shtetit tone e mos te flasim per korrupsion e krime .

topuzi @ 18/09/2012 08:41

Kush e ka pare filmin nga viti 1987 "The Untouchables" te regjisorit Brian De Palma me Robert De Niro, Kevin Costner, Sean Connery, Charles Martin Smith, Andy Garcķa, Patricia Clarkson etj. me siguri se kjo foto ia kujton ate crime-drama film. Jo vetem kjo foto, por edhe akteret ne foto edhe ne realitet jane te tille, per fat te keq, sidomos Hashim Thaēi me klike. KLM.

Fati (Vjene)f @ 18/09/2012 08:35

plaēkitesit apaēi edhe pse nje fjale e rende i pergjigjet realitetin ne kosove sepse shteti dhe populli po plaēkiten ne menyren me te vrazhde te mundsheme nga partite si aak dhe pdk

njani @ 18/09/2012 08:04

Te lumte o vlonjat Ne gjithmon č kemi dashte te hujin e tonin asnjehere

jetoni prizren @ 18/09/2012 07:49

Vdekje hajnave te kosoves ata qe e vjedhin e plaqkisin kosoven vdekje rrnoft vet vendosja

Grenza @ 18/09/2012 06:54

woooooooow valla titull i NXEHT sikur qe ke qekjo vere

budalla @ 18/09/2012 06:15

GABIM ASHTE EMERI -APAQ-SE KTA JANE HAJNA LOPOVA NJERI NGA DRRENICA E TJEERI NGA DUGA GJINI

AHIDI @ 18/09/2012 03:36

Te Mjeret ky popull qe ka met ne kta njerz...... Zoti i bekoft ket popull te lodhur e te okupuar nga shqip foles"........

Gjakova @ 18/09/2012 01:04

kancer i kosoves eshte LDK-ja

femi @ 18/09/2012 00:58