Të huajt: Ata që luftuan duhet ta nënshkruajnë kapitullimin e Kosovës - Bota Sot
Të huajt: Ata që luftuan duhet ta nënshkruajnë kapitullimin e Kosovës

Kosova

E diel, 28 gusht 2016

Të huajt: Ata që luftuan duhet ta nënshkruajnë kapitullimin e Kosovës

Më: 17 shtator 2012 Në ora: 19:37

Banditët e ditëve moderne apo më mirë të themi plaçkitësit “Apaçi” po i ofrohen njëri - tjetrit. Që nga pas lufta kanë vjedhur e plaçkitur hiq pa ndalë, herë të parët e herë të dytët, por me një fjalë janë të njëjtë, dallojnë vetëm për nga forma e plaçkitjes. AAK më herët e bënte plaçkën thjesht duke u zënë me “pelë për dore”, sepse këta e kishin përvojën e “Malësorëve”, nuk gënjenin, por tregonin hapur, ndërsa dhelparakët e PDK-së kanë vjedhur deri në asht shtetin e Kosovës, por e kanë bërë pak në mënyrë më profesionale, sepse u mësuan deri sa erdhën në pushtet për ti fshehur gjurmët. E tash do të jetë më së keqi se do të bëhen bashkë dy palë hajna, të cilët së bashku do ta kenë triumfin mbi Kosovën, do ta hanë edhe ashtin sepse nuk ka mbetur asgjë më shumë e krejt në fund do të hanë kokën e vet. E fillova kështu shkrimin për thirrjet e vazhdueshme që bëhen për koalicionin e radhës apo koalicionin e turpit në mes dy partive PDK-AAK.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të martën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test