E dhimbshme: Qëndruan në shpellë tre muaj pa e ditur se Kosova u çlirua - Bota Sot
E dhimbshme: Qëndruan në shpellë tre muaj pa e ditur se Kosova u çlirua

Historia

E enjte, 22 shkurt 2018

E dhimbshme: Qëndruan në shpellë tre muaj pa e ditur se Kosova u çlirua

Më: 10 nëntor 2017 Në ora: 21:14
ilustrim

Duket e pabesueshme por është e vërtetë. Ngjarja ka nodhur në Drenicë, kur tre persona ishin mbyllur gjatë luftës në një shpellë në Qikatovë të Drenasit.

Të shpëtuar nga një masakër që kishte ndodhur në Qikatovë tre banorë të këtij fshati; Petrit, Sokol dhe Selman Morina kishin qëndruar për muaj në një vend të izoluar.

Qëndrimi i tyrë në këtë shpellë të fshatit, kishte vazhduar edhe pas çlirimit të Kosovës.

Tek pas tre muajsh, ata e kuptuan se Kosova është e lirë. Për më shumë shikone videon:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test