UÇK vs. Ushtria serbe: Luftime të ashpëra,1 serb i vrarë dhe pësë të plagosur - Bota Sot
UÇK vs. Ushtria serbe: Luftime të ashpëra,1 serb i vrarë dhe pësë të plagosur

Historia

E enjte, 22 shkurt 2018

UÇK vs. Ushtria serbe: Luftime të ashpëra,1 serb i vrarë dhe pësë të plagosur

Më: 10 nëntor 2017 Në ora: 19:10
Ushtria serbe vs. UÇK

Një ushtari i UÇK-së shihet duke bërtitur nga kënaqësia ndërsa goditi objektivin serb.

Këto pamje të luftimëve mes UÇK -së dhe forcave serbe janë zhvilluar në fashtin Bokosh, afër Vushtrrisë, më 23 shkurt 1999.

Gjatë luftimeve kishin mbetur një polic i vrarë dhe pesë policë serbë të plagosur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test