ASH sot në ora 12:00 proteston para komunës së Gostivarit - Bota Sot
ASH sot në ora 12:00 proteston para komunës së Gostivarit

Gostivari

E hënë, 24 shtator 2018

ASH sot në ora 12:00 proteston para komunës së Gostivarit

Më: 20 mars 2018 Në ora: 08:51
ASH

Me slloganin “Stop politizimit të Arsimit” Aleanca për Shqiptaret – Gostivar, të martën nga ora 12:00 mbanë protesta para objektit të komunës së Gostivarit.

Pushteti qendrorë ia mori kompetencat kryetarit te Komunës Arben Taravarit në sferën e Arsimit, duke mos pasur mundësi të emërojë dhe shkarkoj drejtorë.

Pushtet ky, i cili ka filluar te emëroj në shkollat e Gostivarit drejtorë sipas strategjisë së tyre partiake. ASH kërkon që politika të qëndroj larg arsimit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test