Ja si po festohet 28 Nëntori në Gjilan - Bota Sot
Ja si po festohet 28 Nëntori në Gjilan

Gjilani

E enjte, 22 shkurt 2018

Ja si po festohet 28 Nëntori në Gjilan

Më: 27 nëntor 2017 Në ora: 10:29
Pamje nga festa në Gjilan

Një ditë para festës së Flamurit, Gjilani është veshur kuq e zi.

Komuna ka sot një varg aktivitetesh ku të pranishëm do të jenë edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi si dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta.

 Dy presidentët do të priten nga garda ceremoniale e FSK-së ndërsa do të dekorohen një varg personalitetesh të njohura.

 Po ashtu gjatë ditës do të zbulohet edhe shtatorja e heroit të kombit Idriz Seferi.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test