NISMA takim me banorët e fshatit Ponoshec - Bota Sot
NISMA takim me banorët e fshatit Ponoshec

Gjakova

E premte, 23 shkurt 2018

NISMA takim me banorët e fshatit Ponoshec

Më: 7 tetor 2017 Në ora: 00:35
NISMA

Nisma në Gjakovë nuk ndalet, takimi i rradhës ishte me banorët e fshatit Ponoshec, kandidati për kryetar komune z. Fazli Hoxha, shpalosi platformen e Nismës për qeverisjen lokale në Gjakovë. Banorët e fshatit Ponoshec shprehen pakënaqësitë me ish qeverisjen, për mungesën e ndërtimit të shkollës fillore e mesme e ulët ‘’ Ganimete Terbeshi’’, që ishte premtuar nga të gjitha qeverisjet lokale që kanë qeverisur deri me tani në Gjakovë, për mungesë të ndriçimit, trotuarëve, ujitja e shumë probleme të tjera që e rëndojnë fshatin Ponoshec. 

Kryetari z. Fazli Hoxha, fshatit Ponoshec j’u premtoi projekte konkrete dhe punë intenzive sepse sipas tij fshati Ponoshec është lënë pas dore që sa vite.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test