Fitore e madhe e Shkupit, Shkëndija me pikë të plota! Renova dëshpëroi

Nga: K. Goca Më: 23 shtator 2018 Në ora: 17:29
Lojtarët e Shkëndijes

Skuadra shqiptare Shkupi shënoi fitoren e parë në Kampionatin e Maqedonisë në futboll. Shkupi e mundi me rezultat 2:1 Makedonija GP, falë golave të Muharrem (10') e Ilijoskit (75'), ndërsa Kirovski (54') shënoi për Makedonija GP.

Kampioni në fuqi, Shkëndija nga Tetova, në çastet e fundit triumfoi me 2:1 në Kratovë kundër Sileksit. Besmir Bojku në minutën e 14-të kaloi në epërsi (0:1) Shkëndijen, por vendasit barazuan rezultatin me golin e Grozdanovski (81').

Megjithatë, në minutën e 90+4,  Besart Ibraimi siguroi fitoren me 1:2 të Shkëndijes. Renova nga Xhepçishti i Tetovës pësoi humbje si vendas me rezultat 2:0 nga Bellasica e Strumicës.  Renova befasoi për të keq sepse ishte favorite, por të cilës nuk i shkoi asgjë ndoresh.