Llapi fiton me rikthim te Liria, Alidema shënon het-trik

Më: 22 shtator 2018 Në ora: 18:17
Foto nga ndeshja

Llapi ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te Liria me rezultat 2-3 në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë të Superligës së Kosovës.

Pjesa e parë e ndeshjes foli në të mirë të vendasve, të cilët shënuan për 1-0 pas vetëm 14-të minutave me anë të Liridon Fetahajt.

Llapi arriti të kthehet në lojë në minutën e 20-të duke barazuar 1-1 me anë të Festim Alidemajt.

Megjithatë, Liria në minutën 40-të gjeti edhe golin e dytë pasi goditja e Fatih Karahodës u devijua nga Egzon Sinani dhe skuadrat shkuan në pushim e epërsinë 2-1 të vendasve.

Në pjesën e dytë, Llapi tregoi krejt tjetër fytyrë duke u treguar më konkret dhe duke kthyer gjithë rezultatin.

Ishte sulmuesi i ri Alidema, i cili shënoi dy gola të shpejt, ku i pari erdhi në minutën e 62-të për 2-2, ndërsa në të 70-tën shënoi për 2-3.

Në vazhdim edhe përkundër rasteve tjera, gola nuk pati dhe Llapi mori një fitore të madhe në udhëtim.

Pas kësaj fitore, Llapi ngjitet në pozitën e dytë me 13 pikë apo një pikë më pak se lideri Feronikeli, ndërsa Liria ka gjashtë pikë në vendin e nëntë.

Në ndeshjen e radhës, Llapi e pret në shtëpi KEK-un, ndërsa Liria udhëton te Feronikeli.