Më: 19 maj 2018 Në ora: 18:19
Ndeshja mes Vëllaznimit dhe Gjilanit, Betim Haxhimusa e lënduar

(E plotësuar) - Tashmë gjithçka është zyrtare sa i përket ekipeve që do të luajnë në barazh për mbetje në elitë.

Flamurtarit i bashkohet edhe Vëllaznimi që luajti pa gola ndaj Gjilanit.

Megjithatë, ndeshja e xhiros 33 i dha hije te keqe klubit gjakovar, pasi u ndërpre në minutën 92 pas hedhjes së gjesëndeve në fushë nga tifozët vendas, me ç’rast goditën futbollistin mysafir, Betim Haxhimusa, i cili u dërgua për tretman të detajuar mjekësor, pasi kishte gjakderdhje në kokë.

Tribuna u shprazën dhe pas 15 minutash ndeshja rifilloi, por rezultati mbeti i njëjtë.

Pas gjithë kësaj, Vëllaznimi në barazh do të luajë ndaj Ferizajt.

Në sfidën tjetët të ditës, Drenica dhe Liria barazuan 1:1.

Përgjaket Haxhimusa, ndërpritet ndeshja në Gjakovë

Ndeshja mes Vëllaznimit dhe Gjilanit është ndërprerë në minutën e 92-të të lojës shtesë, ndërsa rezultati momental ishte 0-0.

Pas tensioneve të tifozërisë vendase ka eskaluar situata.

Tifozët vendas kanë goditur Betim Haxhimusën, i cili është përgjakur dhe i duhet trajtim i detajuar mjekësor. Përpos Haxhimusës janë lënduar edhe dy policë.

Ndeshja është ndërprerë për momentin dhe futbollistët me gjyqtarët po shkojnë drejt zhveshtoreve.

***

Ndeshja mes Vëllaznimit dhe Gjilanit është ndërprerë në minutën e 92-të të lojës shtesë.

Pas tensioneve ka eskaluara situata.

Tifozët vendas kanë goditur Betim Haxhimusën , i cili është përgjakur dhe i duhet trajtim i detajuar mjekësor.