Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës dhe Dritës - Bota Sot
Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës dhe Dritës

Futboll

E hënë, 24 shtator 2018

Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës dhe Dritës

Më: 16 prill 2018 Në ora: 10:52
Foto

Drita dhe Prishtina janë skuadrat që po luftojnë për titullin e kampionit në Superligën e Kosovës në futboll, kur kanë mbetur edhe 6 javë deri në përfundimin e kampionatit të rregullt.

Prishtina është 3 pikë mrapa Dritës e cila po udhëheq në tabel me 53 pikë të grumbulluara, raporton KosovaPress.

Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës janë këto:

1.Vllaznia – Prishtina,

 2.Prishtina – Llapi,

 3.Feronikeli – Prishtina,

 4.Prishtina – Gjilani,

 5.Liria – Prishtina,

 6.Prishtina Drita.

Gjashtë ndeshjet e fundit të Dritës janë këto:

1.Llapi – Drita,

2.Drita – Feronikeli,

3.Gjilani – Drita,

4.Drita – Liria,

5.Drita – Trepça 89,

6.Prishtina – Drita.

Vlen të përmendet se në javën e fundit të Superligës së Kosovës në futboll spikat derbi, pikërisht në mes Prishtinës dhe Dritës. Mbete të shihet nëse ky derbi do ta vendos fatin e titullit apo njëra apo tjetra skuadër do ta sigurojë atë më herët.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test