Greqia mund të përjashtohet nga FIFA - Bota Sot
Greqia mund të përjashtohet nga FIFA

Futboll

E enjte, 20 shtator 2018

Greqia mund të përjashtohet nga FIFA

Më: 13 mars 2018 Në ora: 17:46
Greqia mund të përjashtohet nga FIFA

Pas incidenteve të ndodhur në ndeshjen PAOK – AEK, futbollit grek po i kanoset përjashtimi nga FIFA ose i ashtuquajtur Gregzit. Këtë lajm për përjashtimin e mundshëm të Greqisë dhe klubeve të saja nga FIFA publik e bëri zëvendësministri për sport i këtij vendi Jorgos Vasiliadis. Sipas tij FIFA do merr një vendim të tillë me të vetmin qëllim që situata në futbollin e Greqisë të qetësohet në tërësi. Ditë më parë qeveria greke, pas kaosit në Selanik, mori vendimin për pezullimin e përkohshëm të kampionatit të tyre. Vasiliadis është i mendimit se pronari i skuadrës së PAOK-ut, Savidis për incidentin e shkaktuar duhet të merr një gjobë të madhe financiare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test