Kështu duket renditja e katër grupeve në Champions League

Nga: Kemajl Goca Më: 17 tetor 2017 Në ora: 23:01

Liverpooli ka shënuar fitoren më bindësë në Champions League. Redsat si myafirë e deklasuan me rezultat 7:0 skuadrën sllovene Maribori. Skuadra e Mariborit edhe pse ishte në fushë të saj nuk i bëri ballë Liverpoolit. Duhet theksuar se shqiptari Valon Ahmedi luajti deri në minutën e 58-të për Mariborin. Befasi tjetër për të keq ka qenë Sevilla e cila pësoi debakël me 5:1 në Moskë nga Spartaku. Liverpooli kryeson me 5 pikë në grupin E sa ka edhe Spartak në vend të dytë. Në grupin F Manchester City e mundi me 2:1 Napolin. Mysafirët humbën penalltinë në minutën e 38-të kur Mertens u tregua i pasaktë.

Mbrojtësi Elseid Hysaj u paraqit deri në minutën e 70-të për Napolin. Manchester CIty pothuajse është i kualifikuar, pasi që udhëheq renditjen me 9 pikë. Reali Madridi befasoi të gjithë me barazimin 1:1 me Tottenhamin, por në fakt të dyja skuadrat kanë përforcuar pozitat e para dhe janë shumë afër kualifikimit, duke e marrë parasysh dështimin e Dortmundit si mysafirë ku barazoi 1:1 mr APOELI-n nga Qipro.