Interi fiton me vuajtje

Më: 28 nëntor 2016 Në ora: 23:12
Icardi

Interi e nisi në mënyrë spaktakolare ndeshjen me Fiorentinën, por në fund rrezikoi të mos e fitojë.

Realisht, Interi fitoi 4-2 pasi zikaltërit e nisën ndeshjen shumë mirë ku arritën të shënon tri herë në 20 minuta.

Ndeshjen e hapi super goli i Marcelo Brozovic që në minutën e dytë.

Ky gol i zuri të papërgatitur Fiorentinën, që pas disa minutash pranoi edhe të dytin.

Ishte Ivan Perisic që futi një top në zonë , ku Tatarusanu provoi ta largoj, por e dërgoi në këmbët e Antonio Candrevas që shënoi në portën e zbrazët (2-0).

Icardi shënoi golin e tretë pasi bëri disa lëvizje të bukura në zonë.

Por Fiorentinën në lojë e mbajti sulmuesi Nikola Kalinic që shënoi në fund të pjesës së parë (3-1).

Violat mbetën me një lojtarë më pak pasi kapiteni Gonzalo Rodriguez u ndëshkua me kartonë të kuq.

Kur pritej që Interi të hipotekoj fitoren, Ilicic hapi takimin me një gol të bukur në minutën e 62-të (3-2).

Fiorentina edhe pse me një lojtarë më pak më shumë kishte nga loja, por pa e rrezikuar edhe aq shumë portën e Handanovic.

Icardi vulosi takimin me një gol në minutën e 90-të për 4-2.

Interi pas kësaj fitoreje ka 21 pikë dhe është në pozitën e tetë.