Muri i vdekjes - Bota Sot
E premte, 23 shkurt 2018
  • Muri i vdekjes

    Panairi i bagëtive Sonepur në Patna, Indi, përmban një strukturë të madhe cilindrike të njohur si "Muri i Vdekjes". Nga lart, spektatorët shikojnë si burra dhe gra aventureske që ngasin automjete me shpejtësi të lartë rreth mureve, duke u hipur paralelisht në tokë. Fotoja është realizuar nga Sudipta Mallick, e publikuar tek Nacional Geographic./BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test