Marquez: Të përqendrohem tërësisht te Botërori - Bota Sot
Marquez: Të përqendrohem tërësisht te Botërori

Formula 1

E martë, 25 shtator 2018

Marquez: Të përqendrohem tërësisht te Botërori

Më: 26 shkurt 2018 Në ora: 16:08
Marquez

Sporti i MotoGP-së është nga sportet me atraktive në botë. Piloti Marc Marquez ka njoftuar se do të jetë pjesë e Honda deri në vitin 2020. Lajmin e ka bërë të ditur spanjolli përmes një postimi në Twitter:

“Jam shumë i lumtur që do të vazhdoj të garoj me Hondën në MotoGP. Jam krenar që jam pjesë e familjes Honda dhe vlerësoj në maksimum mënyrën sesi skuadra më jep më të mirën, për çdo gjë që kam nevojë.

Dy testet e para zyrtare shkuan mirë dhe tani, me rinovimin e kontratës mund të përqendrohem tërësisht te Botërori”, shkruan Marquez.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test