Seehofer me plan të ri kontrolli të migracionit - Bota Sot
Seehofer me plan të ri kontrolli të migracionit

Evropë

E enjte, 20 shtator 2018

Seehofer me plan të ri kontrolli të migracionit

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 16:42
Ministri i Brendshëm gjerman Horst Zehofer

Ministri i Brendshëm gjerman Horst Zehofer prezantoi sot një plan të ri për kontrollin dhe kufizimin e migracionit në Gjermani.

Ai tha se qëllimet kryesore të "planit master të migracionit" janë dëbimi i shpejtë i njerëzve që jetonin në Gjermani aplikacionet e azilit të të cilave u refuzuan, ato të regjistruara tashmë për azil në një vend tjetër evropian ose ata që kanë dosje kriminale.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test