Mogherini: BE të rritë bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor - Bota Sot
Mogherini: BE të rritë bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor

Evropë

E enjte, 20 shtator 2018

Mogherini: BE të rritë bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor

Më: 16 prill 2018 Në ora: 20:02
Federica Mogherini

Shefja e politikës së jashtme të BE-së, Federica Mogherini vlerësoi sot se është në interesin e BE-së dhe të shteteve anëtare, të rritin bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor.

Mogherini tha po ashtu se drejtuesit e diplomacisë së 28 shteteve anëtare të BE-së, kishin një diskutim gjithëpërfshirës mbi marrëdhëniet me Ballkanin Perëndimor në takimin e sotëm në Luksemburg.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test