Ekonomia

FMN alarmon pėr ngadalėsim ekonomik

Bota Sot | 13.10.2012 15:46
FMN alarmon për ngadalësim ekonomik

Fondi Monetar Ndėrkombėtar (FMN) tha tė shtunėn se rritja ekonomike ėshtė ngadalėsuar dhe se nevojiten hapa tė tjerė nė Bashkimin Evropian pėr ta pėrmbajtur krizėn e borxheve, njofton DPA.

“Rritja globale ėshtė ngadalėsuar dhe vazhdojnė tė mbesin ende paqartėsi tė konsiderueshme dhe rreziqe tė uljes”, ka thėnė komiteti monetar dhe financiar nė njė takim vjetor tė FMN-sė dhe tė Bankės Botėrorė tė mbajtur nė Tokio.

Fondi ka kėrkuar veprime tė vendosura me qėllim tė rimėkėmbjes ekonomike.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Ekonomia