Ekonomia

Greqi: Papunėsia arriti nivel rekord tė lartė

Bota Sot | 12.10.2012 14:15
Greqi: Papunësia arriti nivel rekord të lartë

Papunėsia nė Greqi ka arritur nivel rekord tė lartė prej 25.1% nė muajin korrik, tregojnė tė dhėnat zyrtare.

Tė gjithė parametrat paralajmėrojnė se papunėsia nė Greqi do tė vazhdoj tė rritet, derisa po vazhdon kriza financiare nė kėtė vend.

Ekonomia ka shėnuar rėnie pėr njė tė pestėn prej se recesioni filloi nė vitin 2008, ndėrsa papunėsia nė mesin e tė rinjėve ka arritur nė mė tepėr se 50%.

Vitin e ardhshėm, pritet qė ekonomia e Greqisė ta filloj edhe vitin e gjashtė nė recesion.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Ekonomia