Greqi: Papunësia arriti nivel rekord të lartë - Bota Sot
Greqi: Papunësia arriti nivel rekord të lartë

Ekonomi

E shtunë, 27 gusht 2016

Greqi: Papunësia arriti nivel rekord të lartë

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 14:15

Papunësia në Greqi ka arritur nivel rekord të lartë prej 25.1% në muajin korrik, tregojnë të dhënat zyrtare.

Të gjithë parametrat paralajmërojnë se papunësia në Greqi do të vazhdoj të rritet, derisa po vazhdon kriza financiare në këtë vend.

Ekonomia ka shënuar rënie për një të pestën prej se recesioni filloi në vitin 2008, ndërsa papunësia në mesin e të rinjëve ka arritur në më tepër se 50%.

Vitin e ardhshëm, pritet që ekonomia e Greqisë ta filloj edhe vitin e gjashtë në recesion.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test