Ekonomia

Identiteti dhe partneret e “Vetro Energy”

Bota Sot | 01.10.2012 17:07
Identiteti dhe partneret e “Vetro Energy”

“Vetro Energy”, kompani operuese e menaxuese me bazė nė Singaporė e Houston

Kompania qė ėshtė pretendentja kryesore pėr tė blerė Albpetrol pasuron nė faqen e saj zyrtare tė internetit tė dhėnat mbi identitetin dhe partnerėt e saj tė menaxhimit. Sipas tė dhėnave publike ,Vetro Energy Pte. Ltd. ėshtė njė kompani operuese dhe menaxhuese me bazė nė Singapore dhe Houston, me objektiv investime nė gaz dhe nė naftė nė mbarė botėn. Drejtuesit e Vetro Energy kanė operuar kryesisht nė SHBA dhe Canada por edhe nė cdo continent tjetėr tė botės ku prodhohet naftė dhe gaz. Pėrvecse njohurive tė gjera tė bazuara nė pėrmbajtjen e rezervuarėve nė tė gjithė botėn, kompania Vetro Energy ka punuar nė zhvillimin e njė mirėkuptimi global tė natyrės dhe disponueshmėrisė sė tė dhėnave teknike, ligjeve fiskale dhe praktikave tė ndryshimit tė monedhės, diferencat kulturore, detyrimet e raportimeve dhe kushtet e kontratės anembanė botės. Aksionerėt e “Vetro Energy” janė “YPO Holdings” dhe “SilkRoad Equity”. SilkRoad Equity ėshtė njė firmė globale investimesh me interesa nė portofola tė diversifikuara tė kompanive publike dhe private. Vetro Energy ėshtė e certifikuar me ISO 9001, ndėrsa duhet se pika e fortė e saj janė dy partnerėt menaxhues, qė sipas tė dhėnave zyrtare janė Huddleston Energy Advisors (ėėė.huddlestonco.com) dhe Home Creek Energy (ėėė.homecreekenergy) te dyja kompani me pėrvojė nė fushėn e naftės dhe tė inxhinierisė gjeologjike, e para e pėrqendruar nė analiza pėr naftėn e gazin dhe vlerėsime gjeologjike dhe e dyta ėshtė njė nxjerrės i naftės dhe i gazit natyror, qė vepron nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Huddleston ėshtė themeluar nė vitin 1967 nga BP Huddleston. Ekipi Huddleston pėrbėhet nga disa prej talenteve mė tė mira nė industrinė e energjisė, duke pėrfshirė inxhinierė nafte me pėrvojė nė tė gjitha fazat e analizės sė rezervuarit, menaxhimin e pronės, operacionet e shpimit, dhe operacionet e prodhimit. Ekspertėt financiarė, analistėt e sistemeve kompjuterike, kontabilistėt, profesionistėt e tokės dhe njė staf me pėrvojė qė kompleton ekipin. Partnerja tjetėr e Vetro Enregy, Home Creek Energy ka si qėllim kryesor nxjerrjen e naftės dhe gazit natyror dhe ndodhet me seli nė Teksas dhe Luiziana. Gjithashtu, Home Creek Energjisė ėshtė e akredituar nė instalimin e metodave tė reja pėr rritjen e restaurimit tė naftės nga fushat e vjetra dhe rezervuarėt.
Ndėrkohė qė zyrat e saj ndėrkombėtare janė tė vendosura nė nė Paris dhe Pekin Ndėrkombėtarisht, Home Creek Energy ėshtė duke vepruar si njė entitet operacional pėr tė ndihmuar nė menaxhimin e rezervave tė mėdha ndėrkombėtare tė naftės.comments powered by Disqus
Tjera nga Ekonomia