Ekonomia

Papunėsia nė Eurozonė mbetet 11.4%

Bota Sot | 01.10.2012 11:23
Papunësia në Eurozonë mbetet 11.4%

Tė dhėnat zyrtare tregojnė se papunėsia nė 17 vendet qė pėrdorin euron, ka mbetur nė nivelin e saj mė tė lartė, pėrkatėsisht nė 11.4 pėr qind, nė muajin gusht.

Derisa udhėheqėsit evropianė kanė arritur tė qetėsojnė tregjet financiare me premtimet pėr tė shkurtuar shpenzimet, ata nuk kanė qenė nė gjendje tė ndalojnė valėn e papunėsisė.

Nė muajin guisht, 34,000 njerėz mė shumė kanė humbur punėn e tyre brenda Eurozonės, raporton AP duke u thirrur nė tė dhėnat e publikuara sot.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Ekonomia