Ekonomia

Merkel anulon udhėtimin nė Tunizi

Bota Sot | 27.09.2012 17:03
Merkel anulon udhëtimin në Tunizi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel e ka anuluar udhėtimin e planifikuar pėr nė Tunizi, nė muajin e ardhshėm, pėr shkak tė raportimeve lidhur me shqetėsimet rreth nivelit tė sigurisė qė kanė kapluar botėn arabe, pas protestave kundėr videos anti-islamike, tė prodhuar nė SHBA.

Njė zėdhėnės i Merkelit tha se udhėtimi ėshtė anuluar pas njė marrėveshjeje tė pėrbashkėt me qeverinė tuniziane, por refuzoi tė tregonte arsyet e kėtij anulimi.

Sidoqoftė, “Financial Times Deutschland”, nė numrin e saj tė sotėm, pėrmendi shqetėsimet rreth sigurisė si arsyen kryesore tė anulimit tė vizitės sė Merkelit.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Ekonomia