Haradinaj priti përfaqësuesit e Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës - Bota Sot
Haradinaj priti përfaqësuesit e Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës

Ekonomi

E enjte, 22 shkurt 2018

Haradinaj priti përfaqësuesit e Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës

Më: 22 nëntor 2017 Në ora: 14:56
Pamje nga takimi

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim një delegacion të Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës, të kryesuar nga Nexhat Hasani.

Kryeministri Haradinaj është njoftuar me problemet me të cilat po përballen ata, duke filluar nga mos furnizimi i rregullt me energji elektrike, politikat e pafavorshme fiskale, ekonomia joformale dhe mungesa e fuqisë punëtore të specializuar në profile të ndryshme.

Ndërkaq, kryeministri Haradinaj tha se nga ardhja e tij në krye të ekzekutivit të vendit janë ndërmarrë hapa në fuqizimin e prodhimit dhe do të punohet edhe më shumë që prodhuesit tanë të jenë konkurrentë në rajon.

“Po punojmë që të krijojmë lehtësira për të gjithë prodhuesit, sepse rritja e eksportit shton vendet e punës dhe të ardhurat në Kosovë”, tha kryeministri Haradinaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test