Dieta që transformoi 23-vjeçaren - Bota Sot
Dieta që transformoi 23-vjeçaren

Dieta

E martë, 18 shtator 2018

Dieta që transformoi 23-vjeçaren

Më: 27 maj 2018 Në ora: 06:31
Mari Llewellyn

Një 23-vjeçare e cila prej vitesh përpiqej të humbte peshë, ia ka dalë të arrijë format perfekte brenda 1 viti duke ndjekur një dietë me pak karbohidrate dhe shumë yndyra.

E teksa për shumicën e njerëzve ekziston ideja se yndyrat të shëndoshin, transformimi i Mari Llewellyn është prova se një dietë e kontrolluar ushqimore sjell edhe rezultate mahnitëse.

Ajo peshonte 111 kg derisa vendosi të ndryshonte mënyrën e të ngrënit, duke arritur të humbiste 32 kg brenda një periudhe një vjeçare.

Një arritje e madhe për 23-vjeçaren, e cila ka treguar se për shumë vite kishte provuar forma të ndryshme për të rënë nga pesha, por deri para 1 viti asgjë nuk kishte dhënë rezultat.

Image
Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test