Dhjamin e barkut mund ta hiqni me këtë përzierje me aloe vera - Bota Sot
Dhjamin e barkut mund ta hiqni me këtë përzierje me aloe vera

Dieta

E martë, 18 shtator 2018

Dhjamin e barkut mund ta hiqni me këtë përzierje me aloe vera

Më: 27 prill 2018 Në ora: 15:17
Ilustrim

Për të gjithë ata që po merren me një dhjam “kokëfortë” blogerja e ushqimit Kristi Janku tregoi në rubrikën e saj “me duart e Kristit” në emisionin “Kush vjen për drekë” pijen ideale për ta eleminuar.

Sipas saj, receta që ju nevojitet ka përbërës të cilët mund të gjenden lehtësisht në shtëpitë tuaja.

Për përgatitjen e saj do t’iu duhet:

-1 limon -20 gr tul aloe vera – 250 ml ujë

Të gjithë përbërësit përzihen sëbashku derisa të formohet një masë homogjene. Kjo pije jo vetëm që djeg kaloritë, por përmirëson cilësinë e lëkurës dhe të flokëve tuaj.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test