Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani dy banane në ditë? - Bota Sot
Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani dy banane në ditë?

Dieta

E mërkurë, 26 shtator 2018

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani dy banane në ditë?

Më: 4 janar 2018 Në ora: 19:58
Ilustrim

Ushqimet e shëndetshme nuk janë gjithmonë të shijshme.

Por, kur bëhet fjalë për bananet, kjo ndryshon. Bananet përpos që janë të shijshme, kanë edhe shumë përfitime për shëndetin tuaj.

Më poshtë janë disa prej përfitimeve që do të keni nëse konsumoni rregullisht dy banane në ditë.

Padyshim se shëndeti i juaj i përgjithshëm do të përmirësohet!

Zhduket pesha e tepërt

Ulet rreziku për anemi

Përmirësohet puna e zemrës dhe normalizohet shtypja e gjakut

Bie niveli i stresit

Përmirësohet tretja

Rritet niveli i energjisë

Merrni shumë vitamina.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test