Arrestohet 43 vjeçarja e akuzuar për trafik droge në Itali - Bota Sot
Arrestohet 43 vjeçarja e akuzuar për trafik droge në Itali

Diaspora

E martë, 18 shtator 2018

Arrestohet 43 vjeçarja e akuzuar për trafik droge në Itali

Më: 5 prill 2018 Në ora: 18:59
Manjola Prifti

Një shtetase e shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga Policia e Tiranës. 

Manjola Prifti, 43 vjeçe, banuese në Tiranë u arrestua në mënyrë provizore me qëllim ekstradimi.

Kjo shtetase  ishte e shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi autoritetet gjyqësore italiane, e kanë dënuar shtetasen Manjola Prifti me 7 vjet, 3 muaj dhe 15 ditë burg, për veprën penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale, me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test