Diaspora

Poezitė dhe krijuesit ua ngrohin zemrat shqiptarėve

Bota Sot | 30.09.2012 19:02
Poezitë dhe krijuesit ua ngrohin zemrat  shqiptarëve

Nė njė ambient tė kėndshėm poetik, nė pranin e shumė adhuruesve tė artit krijues, nė Sallėn “Volkshaus Franckviertel” tė Linz-it, u mbajt mbrėmje e kėndshme kulturo-letrare, e organizuar nga shoqata “Lėvizja e Grave Shqiptare” nė bashkėpunim me shoqatėn “Aleksandėr Moisiu” Vjenė. Duhet lavdėruar organizatorin pėr organizimin e ngrohtė dhe tė saktė tė kėsaj mbrėmje me programin e tyre tejet tė pasur. Prezent ishin edhe pėrfaqėsuesit diplomatik nga ambasadat e Shqipėrisė z.Egin Ceka dhe ambasada e Kosovės z. mr. Isa Kosumi dhe z. Anton Marku.
Tė pranishmit nė kėtė mbrėmje i pėrshėndeten moderatorėt Dr. Alvana Simbrunner dhe Edona Ramadani, tė cilat bėnė hapjen e programit duke ju dėshiruar mirėseardhje tė pranishmėve.
Kurse, pėrshėndetjen nė emėr tė shoqatave e benė kryetarėt e shoqatave pėrkatėse zonja Edvana Gjashta nga Shoqata e Grave dhe zoti Besim Xhelili nga Shoqata Aleksandėr Moisiu.

(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė hėnėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsitė e abonimit janė nė Zvicėr e Gjermani.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Diaspora