Diaspora

Reportazh nga hapja e Zyrės sė aplikimit tė Pasaportės Biometrike Shqiptare

Bota Sot | 29.09.2012 18:46
Reportazh nga hapja e Zyrës së aplikimit të Pasaportës Biometrike Shqiptare

Pėr gazetėn “Bota Sot”, presidenti Bujar Nishani, tha:"Pėr mua ishte njė kėnaqėsi e veēantė, qė gjatė qėndrimit tim nė SHBA, nė punimet e Asamblesė sė Pėrgjithshme tė Kombeve tė Bashkuara nė Nju Jork , qė tė koincidonte edhe hapja e kėsaj Zyre tė aplikimit tė pasaportave biometrike”.

Nju Jork Siti: Presidenti i Republikės, sė Shqipėrisė, Shkėlqesia e Tij, - zoti. Bujari Nishani, i shoqėruar nga Konsulli i Pėrgjithshėm i Shqipėrisė nė Shtetet e Bashkuara, zoti Dritan Mishto, Zėvendėsministri i Brendshėm, zoti Ferdinand Poni, Drejtori Ekzekutiv i Fondit Shqiptaro-Amerikan tė Sipėrmarrjeve, zoti Michael Granoff dhe Drejtori i Kompanisė “Aleat”, zoti Jean-Alain Jouan (Zhan Alėn Zhuan), mori pjesė tė enjten pasdite nė pėrurimin e zyrės sė aplikimit tė pasaportave biometrike nė Nju Jork .
Nė hyrje tė Konsullatės, Kryetarin e Shtetit, kishin dalė pėr ta pritur njė grup emigrantėsh shqiptarė, veprimtar tė dalluar tė komunitetit, dhe tė rinjtė e organizatės Rrėnjėt Shqiptare, tė cilėt e uruan Presidentin e Shqipėrisė zotin Bujar Nishani pėr suksesin e vizitės nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe ngrohtėsinė e treguar gjatė kėsaj vizite tė parė nė SHBA, ndaj bashkėsisė shqiptare.
Tė rinjtė e organizatės Rrėnjėt Shqiptare, i dhuruan Presidentit Nishani njė hartė tė Shqipėrisė etnike.

(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė dielėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsitė e abonimit janė nė Zvicėr e Gjermani.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Diaspora