Përmbytet anija, 13 të vdekur - Bota Sot
Përmbytet anija, 13 të vdekur

Bota

E hënë, 24 shtator 2018

Përmbytet anija, 13 të vdekur

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 18:58
Ilustrim

Të paktën 13 njerëz kanë humbur jetën sot, kur një anije me të cilën lundronin u përmbys.

“Viktimat po ktheheshin nga kremtimi i muajit Ramazanit dhe anija u përmbys pranë brigjeve të ishullit Sulawesi”, njoftuan zyrtarët në Indonezi.

Sipas autoriteteve të sigurisë, anija u përmbys nga një valë e lartë tre metra.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test