Bota

Stuhia historike “Frankenstorm” kėrcėnon SHBA-nė

Bota Sot | 26.10.2012 20:00
Stuhia historike “Frankenstorm” kërcënon SHBA-në

Stuhia e tmerrshme qė parashikuesit e motit nė SHBA e quajnė “Frankenstorm” po duket ogurzezė nga ora nė orė pėr Bregun Lindor tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

Meteorologėt parashohin njė “shfaqje horrori” tė erėrave tė forta, reshjeve tė mėdha tė shiut, batica ekstreme dhe ndoshta reshje bore, qė mund tė fillojnė herėt tė dielėn.

“Duket se njė stuhi serioze po vjen, e cila mund tė jetė historike”, ka thėnė Jeff Masters, drejtor i shėrbimit tė parashikimeve “Weather Underground”.

Kėto parashime vijnė pas vėzhgimit tė stuhisė “Sandy”, e cila ėshtė duke goditur shtete tė ndryshme tė Karaibeve, e cila sipas parashikimeve meteorologjike nė Shtetet e Bashkuara, mund tė pėrzihet me njė stuhi dimėrore dhe tė arrijė javėn e ardhshme nė Bregun Lindor tė SHBA-ve, nė formėn e njė super stuhie.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota