Bota

Dilomatėt hetojnė arrestimin e 7 personave nga Guatemala

Bota Sot | 26.10.2012 19:32
Dilomatët hetojnë arrestimin e 7 personave nga Guatemala

Raportohet se diplomatėt janė duke e hetuar rastin e arrestimit tė 7 personave nga Guatemala, tė cilėt ishin gjuajtur nga njė helikopter i policisė nė Texas, tė cilėt ishin duke e ndjekur nė shkretėtirė nė grup tė dyshuar.

Ky veprim i policisė, nė afėrsi tė kufirit me Meksikėn, la tė vrarė dy persona.

Njoftohet se personat nga Guatemala ishin nė njė veturė duke barttur ilegalisht emigrantė, nė afėrsi tė qytetit tė La Joya.

Kėrkimit tė policisė i erdhi fundi kur ata gjuajtėn nga helikopteri.

Ende nuk ėshtė bėrė i ditur nacionaliteti i personave tė vrarė si dhe i personit tė tetė, qė ishte arrestuar mė vonė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota