Bota

Paralajmėrim pėr stuhi tropikale

Bota Sot | 24.10.2012 09:28
Paralajmërim për stuhi tropikale

Stuhia tropikale Sandy sot pritet tė forcohet duke u kthyer nė uragan nė Karaibe.

Parashikuesit e motit kanė lėshuar njė paralajmėrim pėr stuhi pėr Xhamajkėn ndėrsa pritet qė stuhia tropikale Sandy tė forcohet sot duke u kthyer nė uragan nė Karaibe.

Edhe Kuba dhe Haiti janė pėrfshirė nė kėtė paralajmėrim pėr stuhinė tropikale.

Ekspertėt thonė se stuhia pritet tė sjellė rreshje shiu nė disa zona deri nė mė shumė se 50 centimetra, sė bashku me erėra tė forta dhe pėrmbytje tė rrezikshme pėr jetėn.

Sandy ėshtė stuhia e 18 tropikale nė stinėn e stuhive tė Atlantikut, stinė qė filloi mė 1 qershor dhe pėrfundon zyrtarisht 30 nėntor.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota