Bota

Tetė tė vrarė nė Bejrut

Bota Sot | 19.10.2012 17:25
Tetë të vrarë në Bejrut

Agjencia shtetėrore e lajmeve nė Liban ka raportuar pėr njė shpėrthim tė fuqishėm nė qendėr tė Bejrutit, i cili ka vrarė tė paktėn tetė njerėz dhe ka plagosur dhjetėra tė tjerė.

Agjencia Kombėtare e Lajmeve ka thėnė se shpėrthimi ka ndodhur pranė selisė sė Partisė sė Krishterė “Phalange”.

Tė paktėn dy ndėrtesa banimi janė dėmtuar, ndėrsa disa makina janė djegur.

Motivi i sulmit nuk ėshtė ende i qartė, por ai ndodh nė kohėn kur janė rritur tensionet ndėrmjet fraksioneve politike nė Liban pėr shkak tė konfliktit nė Siri.

Disa mbėshtesin presidentin sirian, Bashar al-Assad, ndėrsa tė tjerat rebelėt qė luftojnė regjimin e tij.

Partia “Phalange” kundėrshton Assadin.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota