Bota

Madrid, zbulohet njė rrjet kriminal kinez

Bota Sot | 17.10.2012 22:07
Madrid, zbulohet një rrjet kriminal kinez

Policia spanjolle njoftoi sot se ka zbuluar njė rrjet kriminal kinez, i cili dėrgonte nė mėnyrė tė paligjshme prodhime kineze nė Spanjė qė mė pas shpėrndaheshin nė gjithė Evropėn.Shefi i policisė spanjolle, Ignacio Cosido tha se autoritetet ndaluan 83 anėtarė tė dyshuar tė njė grupi kriminal nė njė bastisje banesash dhe zyrash nė gjithė vendin njė ditė mė parė. Tė dyshuarit pėrfshijnė 58 kinezė, 17 spanjollė dhe tetė qytetarė tė kombėsive tė tjera.

Cosido tha se rreth 500 oficerė ishin pėrfshirė nė atė qė autoritetet e quajtėn “operacioni Emperor” e qė kishte vėnė kryesisht nė shėnjestėr njė zonė industriale nė qytetin qendror tė Fuenlabradės, pranė kryeqytetit Madrid. Nė zonėn Cobo Calleja ka qindra pika qė shpėrndajnė prodhime kineze, qendra mė e madhe kineze e mallrave me shumicė nė Evropė, transmeton Voa.

Shefi i policisė tha se autoritetet besojnė se ky grup kriminal fuste mallra kineze kontrabandė nė Spanjė, duke iu shmangur taksave dhe duke transferuar ilegalisht disa nga fitimet nė Kinė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota