Bota

Zjarr nė aeroplan nė aeroportin e Antalyas

Bota Sot | 14.10.2012 21:40
Zjarr në aeroplan në aeroportin e Antalyas

Nė kokėn e aeroplanit tė kompanisė Corendon Airlines, nė aeroportin e Antalyas, derisa priste pėr tu ngjitur nė ajėr, shpėrtheu njė zjarr dhe me kėtė rast u plagosėn 28 persona, por nuk pati viktima me fatalitet. Gjatė evakuimit u plagosėn mė rėndė tre persona kurse edhe 25 tė tjerė pėrfunduan nė spital pėr shkak tė helmimit me tym, por shumica e tyre u lėshuan pėr trajtim shtėpiak, njoftoi agjencia turke e lajmeve Anadollya.

Ky aeroplan i udhėtarėve ėshtė dashur tė fluturojė pėr nė Norvegji, dhe si u paralajmėrua, udhėtarė tė cilėt nuk do tė mbahen pėr trajtim nė spital nesėr do tė fluturojnė pėr nė Norvegji.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota