Bota

Presidenti i Mauritanisė dėrgohet pėr shėrim nė Francė

Bota Sot | 14.10.2012 19:02
Presidenti i Mauritanisë dërgohet për shërim në Francë

Presidenti i Mauritanisė Mohamed Ould Abdel Aziz ėshtė pranuar nė njė spital ushtarak francez, pasi qė ėshtė qėlluar dhe plagosur nė vendin e tij, citon agjencia AFP, Ministrinė e Jashtme franceze.

Ai do tė trajtohet nė Francė pas njė ndėrhyrje kirurgjike nė Nouakchott pėr heqjen e njė plumbi tė shtėnė nga ushtarėt, nė atė qė qeveria e quajti e shtėnė aksidentale nė autokolonėn e tij.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota