Bota

Bullgari: Shtetėsi pėr investim prej 100 mijė eurosh

Bota Sot | 12.10.2012 19:29
Bullgari: Shtetësi për investim prej 100 mijë eurosh

Investitorėt e jashtėm, qė investojnė 100 mijė euro nė Fondin Kombėtar tė Bullgarisė pėr Inovacione (FKBI), mund tė fitojnė shtetėsi bullgare, ka vendosur sot parlamenti i kėtij vendi.

Nė leximin e parė deputetėt e kanė miratuar amandamentin nė ligjin me tė cilin parashihet nxitje e investimeve dhe dhėnie tė shtetėsisė bullgare personave tė jashtėm, qė investojnė sė paku 200 mijė levė nė FKBI.

Por, qė ligjit tė bėhet fuqiplotė duhet tė miratohet edhe nė leximin e dytė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota