Bota

Ligjvėnėsit francezė votuan Traktatin Fiskal Evropian

Bota Sot | 09.10.2012 19:25
Ligjvënësit francezë votuan Traktatin Fiskal Evropian

Presidenti i Francės, Francois Hollande tha se Franca tani do tė mund tė kontribuojė mė shumė nė kthimin e pasurive tė sulmuara, pas votimit tė Asamblesė Kombėtare pėr ratifikimin e Traktatit Fiskal Evropian, qė do tė imponojė gjoba mė tė rrepta pėr shtetet qė kanė tejkaluar shpenzimet.

Shtėpia e Ulėt e Parlamentit tėrhoqi mbėshtetjen e partive politike tė djathta dhe tė qendrės, megjithėse presidenti socialist insistonte se aleatėt e tij tė majtė kanė mbledhur mjaft vota pėr ta mundur shumicėn.

“Kjo shumicė e mjafueshme do t’i japė Francės mundėsinė qė t’i dėgjohet edhe mė shumė zėri. Me fjalė tė tjera, kjo do tė na mundėsojė qė tė ecim pėrpara nė drejtimin e ri tė Evropės, tė cilit i jam pėrkushtuar qė nga zgjedhja ime nė pranverė”, ka thėnė Hollande para gazetarėve, pas takimit me kancelarin austriak, Werner Faymann.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota