Bota

Cameron kėrcėnon BE-nė me veto

Bota Sot | 07.10.2012 18:01
Cameron kërcënon BE-në me veto

Kryeministri i Britanisė, David Cameron, ka thėnė se ėshtė i gatshėm tė pengojė bisedimet e muajit tė ardhshėm pėr buxhetin, nėse udhėheqėsit e Bashkimit Evropian refuzojnė tė shkurtojnė shpenzimet.

“Nėse duhet thėnė 'Jo' ndaj njė marreveshjeje, e cila nuk ėshtė e drejtė pėr Britaninė, unė do tė them 'Jo'”, ka thėnė Cameron pėr gazetėn londineze “The Sunday Telegraph”.

Gjatė vitit tė kaluar, Cameron ka pėrdorur veton nė Marrėveshjen pėr koordinimin e politikave buxhetore dhe pėr tė ndėshkuar ata qė nuk respektojnė rregullat fiskale.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota