Bota

Turqia i konsideron deklaratat e Sirisė si kėrkim falje

Bota Sot | 04.10.2012 17:11
Turqia i konsideron deklaratat e Sirisë si kërkim falje

Deklaratat e keqardhjes dhe tė pendimit tė Sirisė pėr bombardimet e djeshme nė tokėn turke, shteti i Turqisė i pranon si kėrkim falje, njofton agjencia e lajmeve, Anatolian.

Udhėheqėsia e Sirisė ka shprehur keqardhje pėrmes Kombeve tė Bashkuara, citon Anatolian zv/kryeministrin e Turqisė, Besir Atalay.

Mesazhi sirian siguron qė “njė incident i tillė nuk do tė ndodhė mė”.

Sipas zv.kryeministrit turk deri mė tani nuk ėshtė pranuar asnjė kėrkim falje zyrtare nga shteti i Sirisė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota