Bota

Arrestohet ish-presidentja e Filipineve

Bota Sot | 04.10.2012 16:48
Arrestohet ish-presidentja e Filipineve

Ish-presidentja e Filipineve, Gloria Macapagal Arroyo ėshtė arrestuar sot nėn dyshimet pėr plaēkitje.

Policia thotė se Arroyo ėshtė arrestuar nėn akuzat pėr thurjen e njė konspiracioni pėr tė plaēkitur rreth 9 milionė dollarė nga fondet e njė lotarie shtetėrore.

Arroyo do tė qėndrojė pėrkohėsisht nė Qendrėn Mjekėsore tė Veteranėve, pėr shkak tė problemeve me tension dhe dehidrim.

Ky ėshtė urdhėr arresti i tretė i lėshuar kundėr Arroyos, e cila ėshtė liruar me kusht nė muajin korrik, pasi kishte kaluar tetė muaj nė qendrat e ndalimit tė tė njejtit spital, nėn akuzat pėr mashtrim gjatė zgjedhjeve.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota