Bota

Indi: Pritet miratimi i projektligjeve pėr shtim tė investimeve tė huaja

Bota Sot | 03.10.2012 19:28
Indi: Pritet miratimi i projektligjeve për shtim të investimeve të huaja

Kabineti i Indisė pritet tė miratojė projektligjet qė do tė rrisnin limitin e investimeve tė huaja tė drejtpėrdrejta nė kompanitė e sigurimeve, si dhe nė hapjen e sektorit tė pensioneve pėr investitorėt e huaj.

Miratimi pritet tė bėhet tė enjten, ndėrsa kėto projektligje mė vonė do tė duhet tė marrin miratimin e parlamentit, pėrpara se tė bėhen ligje.

“Masat e tilla, si hapja e sektorit tė pensioneve pėr investime tė huaja do tė bėhen tė ditura nesėr”, ka njoftuar njė zyrtar i Ministrisė sė Financave, njofton agjencia e lajmeve, AFP.

Reformat e reja ekonomike vijnė nė kohėn kur qeveria po provon qė t’i rrisė investimet nė ekonominė me zhvillim tė ngadalshėm tė Indisė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota