Bota

Dyshohet pėr 4 policė tė vrarė nė Ingusheti

Bota Sot | 03.10.2012 18:44
Dyshohet për 4 policë të vrarë në Ingusheti

Njė raport i agjencisė sė lajmeve ruse Interfax bėn tė ditur se katėr oficerė tė policisė janė vrarė dhe dy tė tjerė janė plagosur gjatė njė prite qė dyshohet se ėshtė bėrė nga militantėt islamistė tė Ingushetisė.

Raporti bazohet nė njė burim tė shėrbimeve tė sigurisė sė Ingushetisė.

Mė herėt, autoritetet bėnė tė ditur se njė oficer policie ishte vrarė dhe tre tė tjerė ishin plagosur gjatė sulmit tė sotėm nė fshatin Datykh tė distriktit Sunzha tė Ingushetisė.

Zyrtarėt gjithashtu bėjnė tė ditur se militantėt ishin nė gjendje qė tė iknin nga vendi ku ndodhi sulmi.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota