Bota

Nė Vatikan, njė burrė ngjitet nė kupolėn e Bazilikės sė Shėn Pjetrit

Bota Sot | 03.10.2012 18:00
Në Vatikan, një burrë ngjitet në kupolën e Bazilikës së Shën Pjetrit

Njė person iu ėshtė shmangur forcave tė sigurisė dhe ėshtė ngjitur nė kupolėn e Bazilikės sė Shėn Pjetrit, Kishės Katolike Romake nė Vatikan.

Kjo ėshtė njė prej pikave mė tė larta prej ku mund tė shihet Roma.

Raportohet se ky burrė e ka bėrė kėtė veprim pėr tė tėrhjekur vėmendjen e autoriteteve italiane dhe tė Bashkimit Evropian, pas zbatimit tė masave tė shtrėngimit.

Pas ngjitjes nė majėn e kupolės, burri ka shpalosur njė pano me mbishkrime qė fajėsonin kryeministrin e Italisė, Mario Monti, pėr zbatimin e reformave tė vėshtira ekonomike pėr ta shlyer borxhin e Italisė.

Thuhet se ky burrė ėshtė pronar i njė biznesi.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota