Bota

Rasmussenit i zgjatet mandati

Bota Sot | 03.10.2012 16:06
Rasmussenit i zgjatet mandati

Aleatėt e NATO-s kanė rėnė dakord pėr t’ia zgjatur mandatin sekretarit tė pėrgjithshėm tė aleancės, Anders Fogh Rasmussen, deri nė korrik tė vitit 2014.

Nė deklaratėn e aleancės 28-anėtarėshe thuhet se vendimi ėshtė marrė nga ambasadorėt e NATO-s, pas procesit tė konsultimeve.

Shefat e NATO-s tradicionalisht emėrohen pėr njė mandat prej katėr vjetėsh, me mundėsi tė zgjatjes prej njė viti.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota