Bota

Presidentja e Malavit ia zvogėlon vetes pagėn

Bota Sot | 03.10.2012 14:23
Presidentja e Malavit ia zvogëlon vetes pagën

Presidentja e Malavit, Joyce Banda ka njoftuar se ajo do tė marrė njė pagė 30 % mė tė ulėt, vetėm pėr tė dėshmuar se edhe personalisht do tė bėjė sakrifica, si pjesė e masave shtrėguese tė qeverisė.

Banda, e cila ėshtė presidentja e dytė femėr nė Afrikė, pas Ellen Johnson Sirleaf tė Liberisė, erdhi nė pushtet nė muajin prill, pas vdekjes sė presidentit Bingu wa Mutharika.

Banda dhe zėvendės presidenti Khumbo Kachali do t’i zvogėlojnė pagat e tyre pėr 30 %, por ajo thotė se nuk do t’ia imponojė pjesės tjetėr tė kabinetit njė veprim tė tillė, duke shtuar se u takon atyre qė tė vetėvendosin.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota