Bota

Opozita ruse mban “Marshet e Milionave”

Bota Sot | 15.09.2012 11:16
Opozita ruse mban “Marshet e Milionave”

Opozita ruse pritet tė mbajė sot mitingje anti-qeveritare nė Moskė dhe nė qytete tė tjera. Tė ashtuquajturat “Marshet e Milionave” ndodhin njė ditė pasi njė kritik i hapur i presidentit Vladimir Putin ėshtė pėrjashtuar nga Duma Shtetėrore.

Ligjvėnėsit kanė votuar pėr largimin e Genadi Gudkovit pėr shkak tė, siē ėshtė thėnė, veprimtarive tė paligjshme komerciale.

Gudkov, ish-zyrtar i Agjencisė Ruse tė Inteligjencės dhe ish-aleat i Putinit, ka thėnė se veprimi ishte hakmarrje politike pėr kritikat e tij ndaj “dėshtimit tė reformave”.

Ai ka thėnė se do tė apelojė vendimin nė Gjykatėn e Lartė tė vendit.

Marshi nė Moskė ka lejen e autoriteteve pėr pjesėmarrjen e 25,000 njerėzve.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota